Söz

Hobi,Elişleri,Gezi,Doğa,Yaşam,Sanat
Hobby,Handmade,Travel,Nature,Life,Art

HAYATIN CEPLERİNİ BİR SİLKELEYİN HELE,
NELER DÜŞECEĞİNİ BİLEMEZSİNİZ !

8.03.2013

KADIN

İzmir'de Kadınlar Günü nedeniyle tüm haftaya yayılan etkinlikler sürüyor.7 Mart günü Alsancak-Gündoğdu arasında yapılan bisiklet etkinliğine katıldım.

Foto:Murat Karaca


İzmir Bisiklet Derneği
"İzmir'li kadınlar 'Dünya Kadınlar Günü'nde , kadınların hak ve özgürlüklerine dikkat çekmek ve şiddete dur demek için bisikletle Kordon boyunda pedal çevirecekler. İzmir Kadın Kuruluşları Birliği İKKB ve İzmir Bisiklet Derneği işbirliği,Konak Belediyesinin katkılarıyla 7 Mart Perşembe günü gerçekleştirilecek 'Dünya Kadınlar Günü 'etkinliğinde, Toplumu dönüştürmek ve Kadınların yaşamını değiştirmek taleplerinden oluşturulmuş sloganlar yazılı tişörtleri giyen kadınlar saat:11:00'de Gündoğdu meydanında toplanacak.En az 100 kişilik kadın grubu Cumhuriyet meydanına kadar eşitlik hakları için pedal çevirecek.
Bu sürüşte kadınlar arkalarına;
Sekiz yıllık kesintisiz temel eğitim,
Kadına yönelik şiddetin durdurulması,
Siyasette eşit temsil,
Eşit işe eşit ücret,
Kürtaj haktır,karar kadınlarındır,
sloganları yazılı tişörtler giyecekler...."
şeklinde duyurduğu etkinlik çok ama çok eğlenceli geçti..

Foto:rhr

Sabah erkenden Gündoğdu meydanında biraraya geldiğimiz İKKB
 Bşk.Emel Denizaslan ufak bir organizasyon karışıklığını çözdükten sonra ,kayıt ve tişört,bisiklet dağıtım işlemine başlandı.


Foto:rhr

Önceden kamuoyuna duyurulduğu gibi gerçekleşen turun en güzel anları da milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın ziyaretiydi.Foto:rhr

Foto:Murat Karaca


Japon turistlerimiz gruptan kopup geldiler:)))

İlk anda vitesleri boşta kalmış olan bisikletimle sorun yaşasam da yardımıma koşan yine dernek  üyesi,bisiklet sporcusu eğitmen  arkadaşlarımız oldu.


Gündodu'dan start verildiğinde Hakan Tartan Bşk. da aramızdaydı.


Foto:Murat Karaca

Ve Cumhuriyet meydanı......Uzun süre müzik eşliğinde turlama şansını yakaladım,,keyifle bisiklet üstü gangam dansına dönüşen bir ufak şenlik yarattık..Sertifikalar alındı günün anısına ))))


Bisikletim ve ben biraz dinlendikten sonra dönüşe geçtik ve günün diğer etkinliklerine katılmak üzere Fuar alanına doğru yola çıktım. 
Ata'nın dizi dibinde mola..........

Simgemiz faytonların atları pek janti !

Ve Fuar...Kadın Fuarı post'umda görüşmek üzere)))

1 yorum :

Arzu Sarıyer dedi ki...

Muhteşem ,herşey çok güzel...İzmirim bamabaşka.Sevgiler.